0232 373 25 35

Sosyal Medyada Biz}

Akustik Sünger

Akustik Sünger

Akustik Sünger nedir ilk olarak bunu açıklayalım. Akustik sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir. Akustik süngerler yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir. Akustik süngerler yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses emici özellikleriyle ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlarlar.

Akustik Sünger Tavan Uygulaması

Yoğunlukları nedeniyle kolay kolay yıpranmaz ve küflenme, koku yapmazlar. Ses izolasyon süngeri olarak da bilinirler. İçindeki kimyasallar zararlı atık yaratmaz. Akustik sünger %50 ile %60 ses yalıtımı sağladığını biliyor muydunuz ? Özellikle, iç mekanların akustik düzenlemeleri için kullanılır. Ses kayıt stüdyolarında, açık plan ofislerde, lokantalarda, disko ve barlarda, atış poligonlarında, televizyon stüdyolarında, daha birçok mekanda, ses yalıtımını – yutumunu sağlamak ve akustiği düzenlemek için kullanırlar.

 

Ses yalıtımı, ses geçiş kaybının artırılması anlamına gelir ve gürültü denetimini içerir. Ortamdan kaynaklanan hava seslerinin bitişikteki mekana geçmesinin engellenmesi ve darbeyle oluşan katı cisimlerde yayılan sesin yalıtılmasını kapsar. Bina sakinlerini rahatsız eden sesin yayıldığı yolları yok etmek ya da konser salonu, sinema, kütüphane, stüdyo gibi mekanlarda dışarıdan gelen sesi azaltmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN